Kupkrzeslo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog KupKrzeslo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Plusy i minusy fotela na kółkach

Fotele na kółkach doskonale się sprawdzają w przestrzeni biurowej. Ich największą zaletą jest to, że zapewniają użytkownikom mobilność. Taki mebel charakteryzuje się ponadto dużą ergonomią. Dopasowanie pozycji krzesła do indywidualnych preferencji przeważnie nie stanowi problemu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dobrać model wyposażony w kółka, które nie porysują podłogi. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na tym, aby mebel był stabilny postaw na krzesło pozbawione podstawy jezdnej. W sprzedaży znajdują się oba rodzaje produktów.

Plusy fotela na kółkach

Fotel NOVA STEEL

Fotele na kółkach mają liczne zalety, które sprawiają, że wiele osób chętnie z nich korzysta. Dzięki zastosowaniu takich mebli rośnie efektywność pracy. Zapewniają one użytkownikom mobilność, która pozwala na łatwe przemieszczanie się po całym pomieszczeniu. Aby znaleźć się w innym miejscu, nie trzeba nawet zmieniać pozycji. Utrzymanie czystości jest znacznie łatwiejsze tam, gdzie znajduje się fotele na kółkach, ponieważ meble można bez trudu przesunąć. Warto również wspomnieć o tym, że same krzesła zrobione są przeważnie z materiałów, które łatwo umyć.

Krzesło na kółkach SPACE

Takie meble często projektowane są z uwzględnieniem anatomicznych uwarunkowań ludzkiego ciała. Korzystanie z nich jest przeważnie niezwykle komfortowe i wspiera dobre samopoczucie. Fotel na kółkach można dopasować do swojej postury, a także indywidualnych preferencji. W sprzedaży znajduje się wiele różnych modeli krzeseł, co sprawia, że łatwo dopasować odpowiednie rozwiązanie do wystroju wnętrza. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru mebla. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie się dobrze prezentował.

Minusy fotela na kółkach

Fotele na kółkach cieszą się dużą popularnością ze względu na komfort użytkowania, ale mają również pewne wady. Ich wykorzystanie jest problematyczne w przypadku niektórych rodzajów podłóg. Delikatna posadzka może ulec zarysowaniu wskutek nadmiernej eksploatacji. Na niektórych powierzchniach kółka łatwo się ślizgają, co może spowodować niekontrolowane poruszanie się krzesła. Korzystanie z takich mebli na dywanie także stanowi potencjalne utrudnienie. Czasami kółka klinują się w miękkim materiale, co ogranicza mobilność użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na to, że takie fotele są przeważnie mniej stabilne, niż tradycyjne. Nieostrożna osoba może się przewrócić, korzystając z krzesła. Ryzyko takiego wypadku rośnie, jeśli ktoś usiądzie na krawędzi mebla. Niektórzy użytkownicy mogą się lepiej czuć na krzesłach wyposażonych w cztery nogi.

Kółka mogą ponadto generować hałas podczas poruszania się po twardych powierzchniach. Bywa to szczególnie uciążliwe w przestrzeni biurowej, szczególnie jeśli wielu pracowników korzysta z foteli na kółkach jednocześnie. Taka sytuacja utrudnia skupienie i negatywnie wpływa na efektywność zatrudnionych osób. Nie należy również zapominać, że kółka, które ulegną uszkodzeniu, będą prawdopodobnie wymagać wymiany lub naprawy. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Warto zaznaczyć, że wiele z tych potencjalnych problemów można zminimalizować, wybierając odpowiedni model mebla. W niektórych sytuacjach fotel na kółkach lepiej zastąpić bardziej klasycznym krzesłem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując fotel biurowy?

Przed zakupem fotela warto uwzględnić również inne kwestie związane z ergonomią. To bardzo istotne, aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas siedzenia, ponieważ długotrwałe pozostawanie w tej pozycji jest niekorzystne dla zdrowia. Aby zminimalizować dolegliwości bólowe, producenci wprowadzają rozmaite rozwiązania. Fotel na kółkach powinien być odpowiednio wyprofilowany.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy został wyposażony w regulację poszczególnych elementów. Można wśród nich wymienić wysokość, a także nachylenie oparcia. Istotne jest również ustawienie podłokietników. Wiele modeli krzeseł posiada również specjalną poduszkę lędźwiową, która pomaga utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa. Niektóre fotele na kółkach posiadają ponadto dodatkowe funkcje, takie jak mechanizm bujania. Dzięki nim korzystanie z mebla staje się bardziej atrakcyjne.

Znaczenie ma ponadto materiał wykonania krzesła. Może być ono tapicerowane tkaniną, skórą, ale dobrze sprawdza się także elastyczna siatka. W zależności od sytuacji inne rozwiązanie okaże się adekwatne. Bardzo ważny jest także design mebla. Powinien on pasować do reszty wystroju wnętrza, tak aby wszystkie elementy wyposażenia stanowiły harmonijną całość. W estetycznej przestrzeni jest się znacznie łatwiej skoncentrować na wykonywanych zadaniach.

Warto więc przemyśleć zarówno kształt, jak i kolor mebla. Dla wielu osób znaczenie ma również cena. Bez wątpienia wśród dostępnych opcji znajdziesz rozwiązanie, które będzie odpowiadać wielkości budżetu, jakim dysponujesz. W sprzedaży znajdują się niedrogie fotele, ale także wyposażone w wiele dodatkowych funkcji modele premium. Warto zapoznać się z dostępnymi propozycjami, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl