Kupkrzeslo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog KupKrzeslo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Krzesła biurowe z wysokim czy niskim oparciem?

W pracy spędzamy dużo czasu, więc wybór odpowiedniego krzesła do biura jest niezwykle istotną kwestią. Aby podjąć najlepszą decyzję, należy wziąć pod uwagę kilka różnych kwestii. Znajduje się wśród nich na przykład ergonomia korzystania z mebla. Duży wpływ ma na nią wysokość oparcia. Parametr ten należy dostosować do indywidualnych potrzeb, takich jak wzrost użytkownika czy potrzeba mobilności. Zapoznaj się z artykułem, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. 

Zalety krzeseł biurowych z wysokim oparciem

Istnieje kilka istotnych powodów, które mogą zachęcać do zakupu krzesła z wysokim oparciem. Taki mebel prezentuje się wyjątkowo elegancko i profesjonalnie, co sprawia, że doskonale pasuje do środowiska biurowego. Bardziej rozbudowana konstrukcja krzesła doskonale się sprawdza podczas wykonywania zadań, wymagających szczególnego skupienia. Wysoka koncentracja pozwala na bardziej efektywne wykonywanie codziennych obowiązków.

ARES SOFT HL CZARNY FOTEL SKÓRZANY

Dodatkowe wsparcie dla pleców umożliwia ponadto utrzymanie odpowiedniej postawy ciała. Funkcja ta jest w przypadku mebli biurowych bardzo istotna. Utrzymanie pionowej pozycji ciała jest niezwykle istotne dla zachowania pełnego zdrowia układu ruchu. Dłuższe oparcie jest generalnie bardziej ergonomiczne, zwłaszcza w przypadku wyższych osób. Warto jednak również zwrócić uwagę na jego odpowiednie wyprofilowanie. Oparcie krzesła powinno przybierać kształt dostosowany do przebiegu naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji mebla osoby spędzające dużo czasu przy biurku unikną dolegliwości bólowych, które często wiążą się z pozostawaniem w bezruchem. Wysokie oparcie pozwala ponadto znacząco na znaczne zwiększenie komfortu wykonywania pracy. Ten rodzaj mebli jest również chętnie wybierany, ponieważ można na nich komfortowo położyć głowę. Taka możliwość bardzo poprawia komfort pracy biurowej. Jest to szczególnie istotne w przerwach, kiedy użytkownik chce się odprężyć lub rozluźnić. Można dzięki temu swobodnie przemyśleć rozmaite zagadnienia.

Fotel Velo

Warto również postawić na krzesła wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak regulacja kąta nachylenia oparcia, wysokości siedziska i podłokietników. Dzięki temu łatwiej dostosować ustawienie mebla do potrzeb. Budowa ciała każdego użytkownika jest nieco inna, wybór odpowiedniego mebla powinien więc przede wszystkim uwzględniać indywidualne uwarunkowania.

Dlaczego warto zdecydować się na krzesło z niskim oparciem?

Krzesła z niskim oparciem także posiadają wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. Można wśród nich wymienić nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Estetyczne rozwiązania bez wątpienia spodobają się osobom preferującym prosty, elegancki design. Jeśli zależy Ci na tym, aby biuro stanowiło przyjemne miejsce do pracy i robiło dobre wrażenie na odwiedzających je gościach, zdecyduj się na zakup krzesła z niskim oparciem.

Warto ponadto wspomnieć również o tym, że takie meble zapewniają znacznie większą swobodę ruchu w obrębie górnej części ciała. Dla niektórych osób, zwłaszcza tych pracujących w dynamicznych środowiskach, większa mobilność jest niezwykle atrakcyjna. Możliwość częstej zmiany pozycji stanowi ponadto doskonałe wsparcie dla pleców.

Krzesło SMART WHITE RTS

Krzesła z niskim oparciem mogą być bardziej odpowiednie, kiedy użytkownik potrzebuje łatwego dostępu do stołu lub blatu, szczególnie w przypadku, gdy jest on umieszczony na niewielkiej wysokości. W przypadku podjęcia decyzji o zakupie krzesła wyposażonego w niskie oparciu widoczność wokół biurka znacząco się poprawia. Jest to bardzo istotne w przypadku prac wymagających dużej precyzji.

Takie meble mogą być ponadto lżejsze i bardziej poręczne, co pozwala na ich łatwe przenoszenie i dostosowanie do różnych przestrzeni. Jeśli nie dysponujesz zbyt dużą ilością miejsca, zastanów się nad wyborem właśnie takich kompaktowych mebli. Pozwolą one na atrakcyjną aranżację nawet bardzo ograniczonej przestrzeni.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając krzesło biurowe?

Wybierając krzesło biurowe, trzeba mieć na względzie wysokość oparcia oraz inne parametry istotne z technicznego punktu widzenia, ale nie są to jedyne ważne kwestie. Znaczenie ma także to, z jakiej tkaniny wykonano oparcie.

Krzesło FUTURA 3S PLUS

Może to być elastyczna siatka, która świetnie wchłania wilgoć. Świetnie się jednak także sprawdzi kolorowa tkanina. W eleganckich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się meble wykonane ze skóry.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy krzesło zostało wyposażone w podstawę jezdną, która sprawia, że zakres jego mobilności dodatkowo się zwiększa. Kółka pozwalają na przemieszczanie się po podłodze w różnych kierunkach.

W konstrukcję mebli często wbudowane są ponadto dodatkowe mechanizmy, które sprawiają, że oparcie podąża za ruchem użytkownika. Często umożliwiają one ponadto obracanie się wokół własnej osi. Wybierając krzesło, trzeba pamiętać o wszystkich powyższych opcjach. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie dopasować mebel odpowiedni do potrzeb.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl