Kupkrzeslo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog KupKrzeslo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Fotel do pracy przy komputerze.

Wybór fotela do pracy przy komputerze jest bardzo istotny, ponieważ jakość mebla wpływa na komfort jego użytkowania. Długotrwałe siedzenie przed monitorem stanowi duże obciążenie dla organizmu, należy więc poszukiwać ergonomicznych rozwiązań. Fotel powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.

Dlaczego warto wybrać odpowiedni fotel do pracy przy komputerze?

Dokładne przemyślenie zakupu odpowiedniego fotela do pracy przy komputerze jest istotne z kilku powodów. Zaniedbanie tych kwestii może prowadzić do pojawienia się u użytkownika problemów zdrowotnych i nasilającego się dyskomfortu. Nieprawidłowa postawa podczas pracy przy komputerze jest często przyczyną bólu kręgosłupa oraz sztywności mięśni.

Fotel ergonomiczny Ergotech White

Komfortowy fotel do pracy przy komputerze może pomóc w zminimalizowaniu przykrych konsekwencji długotrwałego siedzenia. Taki mebel powinien być przede wszystkim ergonomiczny, czyli zaprojektowany z uwzględnieniem budowy ludzkiego ciała. Ważne, aby oferował odpowiednie wsparcie dla pleców, karku i ramion.

Trzeba pamiętać, że poszczególne osoby różnią się pod względem wzrostu i budowy ciała. Dotyczy to także ich indywidualnych preferencji, związanych z konstrukcją krzesła. Dlatego ważne jest, aby fotel biurowy został dostosowany do potrzeb konkretnego użytkownika.

W tym celu producenci wprowadzają możliwość regulacji rozmaitych parametrów. Osoby, które mają zapewnione odpowiednie warunki pracy, są bardziej skoncentrowane na wykonywaniu obowiązków. Znacznie rzadziej się rozpraszają z powodu fizycznego dyskomfortu.

Rodzaje foteli do pracy przy komputerze

Istnieje wiele rodzajów foteli przeznaczonych do pracy przy komputerze. Różnią się one od siebie rodzajem zastosowanych udogodnień. Meble, które powstały z uwzględnieniem czynników ergonomicznych pozwalają na swobodne regulowanie takich elementów, jak wysokość siedziska, kąt nachylenia oparcia, czy ustawienie podłokietników. Dzięki temu możliwe jest dostosowane poszczególnych części do bieżących potrzeb.

FOTEL CONSUL

Fotel obrotowy do biura również cieszy się dużą popularnością. Taki mebel umożliwia między innymi swobodne obracanie się na krześle. Zazwyczaj w jego konstrukcję wbudowane są kółka, które zapewniają użytkownikowi większą mobilność. Krzesła dobrze się sprawdzają w sytuacji, gdy korzystająca z nich osoba, chce pozostawać w ruchu.

Szczególnym rodzajem foteli są te przeznaczone dla graczy. Projektuje się je z myślą o długotrwałym komfortowym siedzeniu podczas przebiegu rozgrywki. W ich konstrukcję także wbudowane są rozmaite ergonomiczne udogodnienia, takie jak poduszki lędźwiowe, regulowane oparcie czy podłokietniki. Fotel gamingowy ma zazwyczaj również bardzo ciekawy design.

XiliumG profesjonalne krzesło gamingowe

Funkcje fotela do pracy przy komputerze

Funkcje fotela do pracy przy komputerze muszą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dzięki nim komfort użytkownika jest większy. Takie rozwiązania zapobiegają negatywnym skutkom przebywania przez długi czas w jednej pozycji. Istotna jest przede wszystkim możliwość regulacji mebla. Ustawienie odpowiedniej wysokości i głębokości siedziska pozwala na dostosowanie mebla do wzrostu użytkownika, co sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Regulacja kąta nachylenia oparcia pozwala na ustawienie go w sposób, który będzie sprzyjał zachowaniu komfortu. Możliwość ustawienia wysokości i szerokości podłokietników stanowi również duże ułatwienie. Wbudowane podparcie lędźwiowe pomaga w utrzymaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa, co przeciwdziała bólom pleców. Niektóre fotele posiadają ponadto specjalną funkcję bujania. Możliwość jej zablokowania jest również istotna. Solidna podstawa jezdna oraz wytrzymałe kółka pomagają przemieszczać się wokół biurka.

Czym się kierować przy wyborze fotela do pracy biurowej?

Warto zastanowić się, jaki fotel do pracy przy komputerze sprawdzi się najlepiej. Pod uwagę należy wziąć kilka kwestii. Istotna jest oczywiście wygoda i dostosowanie mebla do fizycznych uwarunkowań ludzkiego organizmu. Fotel powinien być zaprojektowany tak, aby odpowiadać kształtem naturalnym krzywiznom kręgosłupa.

Dzięki temu utrzymanie prawidłowej postawy ciała stanie się znacznie łatwiejsze. Mechanizmy umożliwiające regulację również są istotne, ponieważ pozwalają na dopasowanie ustawienia mebla do potrzeb konkretnego użytkownika. Przydaje się również obecność podparcia lędźwiowego.

Fotel przeznaczony do pracy biurowej powinien mieć stabilną konstrukcję. Aby jednak zapewnić sobie odpowiedni komfort siedzenia, należy wybrać mebel wyposażony w miękkie, siedzisko. Materiał, z którego wykonana została tapicerka, powinien być przyjemny w dotyku. Można zdecydować się na mebel wyłożony tkaniną, ale także postawić na oparcie z siatki, które zapewni znacznie lepszą wentylację.

Znaczenie ma nie tylko funkcjonalność fotela, ale również design. Mebel powinien pasować do innych znajdujących się w biurze elementów wystroju tak, aby całość prezentowała się harmonijnie.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl