Kupkrzeslo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog KupKrzeslo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Czym się kierować wybierając fotel dla programisty?

Spis treści

  1. Jaki fotel do pracy przy komputerze?
  2. Nowoczesny i wygodny fotel dla programisty
  3. Jak są zbudowane i jakie mają funkcje fotele dla programistów?

Odpowiednia organizacja biurka i zakup ergonomicznego fotela dla programisty mają ogromne znaczenie dla zapewnienia komfortu pracy programisty. Jedynie wypoczęta osoba, która nie odczuwa dolegliwości ze strony układu ruchu może zachować wysoką produktywność.

Zawód programisty cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest bardzo dobrze płatny i gwarantuje ciekawe wyzwania intelektualne. Pracodawcy w ogłoszeniach prześcigają się w wymyślaniu atrakcyjnych benefitów dla osób zajmujących się kodowaniem. Wśród wad tego zajęcia można jednak wymienić konieczność wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji. Właściwie wszystkie zadania związane z wykonywaniem pracy w sektorze IT dotyczą obsługi komputera.

Jaki fotel do pracy przy komputerze?

Fotel do pracy przy komputerze powinien być ergonomiczny, czyli dostosowany do sposobu, w jaki działa ludzkie ciało. Najważniejszą funkcją takiego mebla jest zapewnienie odpowiedniej podpory dla pleców, co pozwala odciążyć mięśnie przykręgosłupowe i zapobiec wystąpieniu uciążliwych dolegliwości bólowych.

W tym celu producenci wprowadzają różne rozwiązania, które dotyczą zarówno samej konstrukcji krzeseł, jak i możliwości poruszania się podczas pracy siedzącej. Kluczowe znaczenie ma zapewnienie odpowiedniego komfortu osobie, która siedzi na krześle, aby mogła skupić się na wykonywanych zadaniach, które wcale nie należą do najłatwiejszych.

Praca umysłowa wymaga dużej koncentracji, dlatego właśnie ciało musi mieć zapewnione odpowiednie podparcie podczas jej wykonywania, aby pozostawać w stanie relaksu. Materiały, z których wykonuje się siedzisko i oparcie powinny być odpowiednio wysokiej jakości.

Ważne jest także to, aby tkanina charakteryzowała się odpowiednią miękkością oraz zapewniała prawidłową termoregulację. Do produkcji krzeseł często stosuje się elegancką tapicerkę, ale również przepuszczającą powietrze siatkę.

Warto ponadto zwrócić uwagę na sam design fotela, aby wpasowywał się w otoczenie, niezależnie od tego, czy praca odbywa się w biurze, czy programista wykonuje swoje obowiązki w mieszkaniu. Odpowiednia organizacja przestrzeni ma ogromny wpływ na zdolność koncentracji. Jej harmonijne zagospodarowanie pozwala na prawidłowe skupienie uwagi.

Nowoczesny i wygodny fotel dla programisty

W sprzedaży znajduje się wiele nowoczesnych foteli, które są perfekcyjnie przystosowane do realiów pracy biurowej. Charakteryzują się one przemyślaną, lekką konstrukcją oraz nowoczesnym designem.

Wśród nich znajduje się na przykład krzesło Navigo Mesh, w które wbudowane jest wiele ergonomicznych udogodnień, umożliwiających wygodną pracę.

Navigo Mesh krzesło obrotowe

Na szczególną uwagę zasługują fotele z serii Ergohuman, których konstrukcja jest wyjątkowo precyzyjnie przemyślana, a wygląd naprawdę elegancki.

Bardzo wygodne są także krzesła Intrata. Ich dużą zaletą są nie tylko nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, ale również szeroka paleta kolorystyczna, która pozwala na idealne dopasowanie mebla do przestrzeni, w której ma się on znaleźć.

Krzesło INTRATA M 24

Świetnie się sprawdzają także takie modele krzeseł, jak: Challenger, Shine, czy Xenon Net. Każdy z nich doskonale się prezentuje w nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Bardzo ciekawą propozycją jest również futurystycznie wyglądający fotel Capisco, który spodoba się na pewno osobom wysoko ceniącym minimalizm.

Capisco

Zanim wybierzesz konkretny model krzesła dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją konkretnych produktów, aby wybrać rozwiązanie najbardziej adekwatne do Twojej sytuacji. Warto wziąć pod uwagę konkretne udogodnienia, ale znaczenie może mieć oczywiście również cena poszczególnych foteli.

Jak są zbudowane i jakie mają funkcje fotele dla programistów?

Fotele dla programistów projektowane są z uwzględnieniem wielu różnorodnych potrzeb ludzkiego ciała. Siedziska wyprofilowane są zgodnie z przebiegiem naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dzięki temu część lędźwiowa pleców ma zapewnione odpowiednie podparcie.

Przeważnie producenci krzeseł umożliwiają ponadto precyzyjną regulację ustawienia wysokości i głębokości siedziska, a także mniejszych elementów takich, jak zagłówek, czy podłokietniki. Dzięki temu osoby o różnej budowie ciała mogą korzystać z tych samych modeli krzeseł.

Aby siedzenie było jak najmniej uciążliwe wprowadza się także elementy mobilności. Są to na przykład kółka, które pozwalają na swobodne jeżdżenie po podłodze w różnych kierunkach, ale również bardziej nowoczesne rozwiązania. Często można także obracać się na fotelu wokół własnej osi.

Wśród rozwiązań zwiększających mobilność znajduje się także mechanizm synchroniczny, który sprawia, że oparcie krzesła podąża za ruchem użytkownika. Możliwe jest więc swobodne odchylanie się bez konieczności poświęcania temu uwagi. Kiedy użytkownik znajdzie najbardziej wygodną dla siebie pozycję, może zablokować wychylenie oparcia za pomocą opcji blokady siedziska w takim ustawieniu.

Zaawansowane modele foteli są więc projektowane w taki sposób, aby osoba, która z nich korzysta mogła mimo wszystko pozostawać w ruchu, dzięki czemu ciało się nie usztywnia podczas pracy.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl