Kupkrzeslo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog KupKrzeslo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Jaki fotel biurowy kupić?

Spis treści

  1. Jak dobrać fotel biurowy?
  2. Co powinien posiadać dobry fotel biurowy?
  3. Jak wyregulować fotel biurowy?
  4. Jak prawidłowo ustawić fotel biurowy?

W pracy spędzamy dużą część życia, więc odpowiednie zaprojektowanie stanowiska biurowego jest niezwykle istotną kwestią. Wśród elementów, które mają decydujące znaczenie dla komfortu, znajduje się między innymi jakość wykonania fotela do pracy. Jego konstrukcja decyduje o ułożeniu ciała podczas wykonywania obowiązków.

Fotel biurowy Lounge Business Biały

Pozycja siedząca nie jest zdrowa, ani naturalna, dlatego krzesło powinno minimalizować jej negatywne skutki dla zdrowia i zapobiegać pojawianiu się dolegliwości bólowych. Warto dokładnie przemyśleć zakup fotela biurowego, aby nie musieć go wymieniać na inny model.

Jak dobrać fotel biurowy?

Dobranie odpowiedniego fotela biurowego wymaga zwrócenia uwagi na kilka istotnych kwestii. Na pewno duże znaczenie ma ergonomia. Krzesło powinno być dopasowane do uwarunkowań anatomicznych użytkownika. Aby fotele biurowe jak najlepiej odpowiadały potrzebom, projektuje się je z uwzględnieniem różnorodnych parametrów. Wśród nich znajdują się między innymi wzrost i waga, ale również budowa ciała użytkownika. Producenci przeważnie wyposażają krzesła w możliwość regulacji wysokości, kąta nachylenia oparcia, a także podłokietników.

POFIT WT CZARNE Krzesło

Dobry fotel biurowy powinien być tak wyprofilowany, aby zapewniać wsparcie lędźwiowemu odcinkowi kręgosłupa. To właśnie w tym miejscu najczęściej pojawiają się bóle napięciowe, lepiej więc od razu zapobiegać powstawaniu takich problemów.

Fotel musi być wygodny i sprawiać, aby siedzenie nie stanowiło dużego obciążenia dla ciała. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego go wykonano. Tekstura tkaniny powinna być przyjemna i miękka w dotyku. Warto również uwzględnić sposób czyszczenia mebla. Im jest on prostszy, tym krócej będzie trwało sprzątanie stanowiska pracy.

Dobrze dobrane krzesło biurowe pozwala na utrzymanie wysokiego skupienia w pracy przez wiele godzin dziennie, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia bólu pleców i innych dolegliwości związanych z długotrwałym siedzeniem.

Co powinien posiadać dobry fotel biurowy?

Wysokiej jakości fotel biurowy powinien mieć odpowiednio solidną konstrukcję, która gwarantuje utrzymanie stabilnej pozycji. Kolejną istotną kwestią jest miękkie i wygodne siedzisko, które czyni pracę przy biurku mniej obciążającą. Warto, aby krzesło było wyposażone w różnorodne mechanizmy regulacyjne, które pozwalają dostosować jego parametry do potrzeb konkretnego użytkownika.

SHINE TAPICEROWANY BLACK KRZESŁO BIUROWE

Wśród nich mogą znaleźć się regulacja wysokości i głębokości oparcia, kąta nachylenia siedziska, czy podłokietników. Niektóre modele krzeseł wyposażone są ponadto w specjalną poduszkę lędźwiową, która dodatkowo poprawia komfort siedzenia i wpływa pozytywnie na zdrowie. Wsparciem dla kręgosłupa szyjnego może być zagłówek.

Jak wyregulować fotel biurowy?

Istnieje wiele elementów konstrukcyjnych foteli biurowych, które można wyregulować. Dzięki wprowadzeniu takiej możliwości, dokładne dopasowanie parametrów krzesła do ciała konkretnego użytkownika nie stanowi dużego wyzwania. Każdy powinien bez problemu poradzić sobie samodzielnie z tym wyzwaniem.

Regulując wysokość fotela, należy ustawić go na odpowiedniej wysokości, tak aby stopy użytkownika znajdowały się płasko na podłodze, a kolana były zgięte pod kątem prostym. Najlepiej, aby oparcie miało taki kąt nachylenia, który zapewnia odpowiednie podparcie plecom. Podłokietniki powinny umożliwiać swobodne ułożenie rąk. Niektóre fotele biurowe pozwalają także na regulację zagłówka, a najbardziej zaawansowane modele zmianę ustawienia poduszki lędźwiowej.

Po ustawieniu wszystkich parametrów fotela należy go przetestować, aby upewnić się, że jest wygodny i dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ciało powinno wygodnie układać się na siedzisku. Warto zwrócić uwagę, czy mięśnie muszą pozostawać napięte, aby utrzymać pozycję.

Jak prawidłowo ustawić fotel biurowy?

Fotel biurowy powinien być tak ustawiony, aby monitor znajdował się na wysokości wzroku użytkownika. Należy wyregulować wszystkie ergonomiczne elementy, które pozwalają na dopasowanie ustawienia krzesła do postury konkretnej osoby.

KRZESŁO FULKRUM

Wykonując te działania, warto uwzględnić także wysokość biurka, przy którym odbywa się praca. Należy również pamiętać, że istnieją modele foteli biurowych, które pozwalają na wprowadzenie elementów ruchu do pracy przy komputerze. Jest to na przykład mechanizm synchroniczny, który sprawia, że oparcie krzesła podąża za zmieniającym się ułożeniem ciała użytkownika. Wiele krzeseł pozwala również na obracanie się wokół własnej osi.

Niektóre modele mają wmontowane kółka, co sprawia, że krzesło może się przesuwać po podłodze, a użytkownik nie jest zmuszony do ciągłego przebywania w jednej pozycji. Wprowadzenie takich mechanizmów do statycznej pracy biurowej umożliwia pozostawanie w ruchu. Dzięki temu siedzenie jest znacznie mniej uciążliwe i niezdrowe dla postawy.

Podczas pracy warto również raz na jakiś czas wstawać z krzesła i się przeciągać, aby zachować lepsze samopoczucie. Odpowiednie ustawienie fotela biurowego jest jednak kluczowe, aby zachować optymalny komfort.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl