Kupkrzeslo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog KupKrzeslo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Tkanina, skóra czy ekoskóra? Porównanie materiałów obiciowych krzeseł biurowych

Krzesła biurowe to podstawowe wyposażenie biur i gabinetów. Zapewniają użytkownikom komfort pracy w pozycji siedzącej. Przy wyborze mebli dla pracowników warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnic między tkaniną, skórą i ekoskórą, zapraszamy do lektury!

Tkanina czy skóra? Wybór materiału na krzesło biurowe

Najpopularniejsze rodzaje materiałów na krzesła biurowe to tkanina i skóra. Skóra jest elastyczna i miękka oraz przejmuje temperaturę otoczenia. Fotele z tapicerką płócienną lub welurową oraz gąbką dają efekt lepszego przylegania do ciała. Dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając użytkownikowi komfort podczas wielogodzinnej pracy za biurkiem.

Jeśli rozważasz kwestię: tkanina a skóra w krzesłach biurowych, pamiętaj, że tkaniny lepiej pasują do biur nowoczesnych i są przyjemne w dotyku. Z kolei krzesło z obiciem ze skóry naturalnej może być świetnym elementem wystroju eleganckiego biura w stylu klasycznym.

Siatka w oparciach krzeseł: wygoda i przewiewność

Krzesło Wau 2 biały siatka

Spędzanie wielu godzin na krześle biurowym generuje potrzebę zadbania o dobrą wentylację oparcia. Dlatego w niektórych modelach montuje się specjalną siatkę typu mesh. Jej obecność sprzyja zapewnieniu przewiewu i zapobiega nadmiernemu poceniu się. Dodatkowo poprawia komfort użytkownika, stanowiąc elastyczne oparcie dla pleców.

Warto też zwrócić uwagę na trwałość materiałów w krzesłach – siatka plasuje się tutaj na podium. Nawet pod dużym obciążeniem siatka w oparciach krzeseł nie naciąga się, nie odkształca i nie pruje.

Ekoskóra vs. skóra naturalna: co warto wiedzieć?

FOTEL EKOSKÓRA Q-154

Porównanie popularnych materiałów krzeseł biurowych warto zacząć od ekoskóry i skóry. Z pozoru wyglądają podobnie, choć skóra naturalna jest materiałem odzwierzęcym, a ekoskóra jego syntetyczną imitacją. Rozróżnić te rodzaje materiałów na krzesła biurowe można, przyglądając się dokładnie wzorom na powierzchni skóry. W przypadku imitacji układają się w powtarzalny motyw.

Różnice między skórą naturalną a imitacją

FOTEL SKÓRA NATURALNA BRANDO

Jeśli na pierwszy rzut oka trudno jest rozpoznać skórę naturalną i sztuczną, jak rozróżnić od siebie te dwa popularne rozwiązania? Chodzi przede wszystkim o przewiewność i wentylację. Naturalna skóra oddycha, ponieważ w jej strukturze znajdują się pory. W przeciwieństwie do niej ekoskóra nie ma takich właściwości. Warto tutaj zauważyć, że w dobrze wentylowanym lub klimatyzowanym biurze problem ten jest znacznie mniej odczuwalny, co zapewnia duży komfort krzeseł biurowych z ekoskóry.

Kolejną różnicą jest trwałość materiałów w krzesłach. W przypadku skóry naturalnej jest ona znacznie większa. Ekoskóra może przecierać się i pękać po jakimś czasie.

Pielęgnacja oraz czyszczenie skóry naturalnej i ekoskóry

Dość ważną różnicą jest też kwestia czyszczenia i impregnacji. Imitację skóry wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Skórę naturalną trzeba natomiast czyścić przy użyciu specjalnych preparatów przeznaczonych do mycia tego materiału. Wskazane jest używanie mleczek i impregnatów, by zachować elastyczność skóry i jej piękny wygląd.

Ekoskóra czy skóra naturalna – stosunek jakości do ceny

Szukasz odpowiedzi na pytanie: ekoskóra czy skóra naturalna? Niska cena ekoskóry może być ważnym czynnikiem dla nabywcy. Bez odpowiedniej pielęgnacji skóra naturalna może po jakimś czasie stracić swój urok. Dlatego, decydując się na skórzane obicie, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami i obowiązkami.

Który materiał jest najtrwalszy?

Komfort krzeseł biurowych powinien iść w parze z ich trwałością. Opieranie się, tarcie i obciążenie często powodują niszczenie się obicia. Powstają zagniecenia, nieestetyczne przetarcia i pęknięcia. Na skutek kontaktu z wilgocią pojawiają się brzydkie plamy na siedzeniu i oparciu. Dlatego, wymieniając zalety i wady materiałów krzeseł biurowych, warto też wspomnieć o ich trwałości.

Do biura warto wybierać krzesła pokryte wytrzymałą tapicerką. Wysokie miejsce zajmuje tkanina, a skóra w krzesłach biurowych jest kolejnym od lat wybieranym rozwiązaniem. Nie traci swoich właściwości przez długi czas i doskonale znosi intensywne użytkowanie.

Jak już wspomniano, dobrym wyborem jest też gruba tkanina stosowana jako materiał obiciowy krzesła biurowego. Musi mieć ona odpowiednio wysoką gramaturę oraz mocny splot gwarantujący trwałość.

Znaczną wytrzymałością odznacza się też mesh – siatka w oparciach krzeseł. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie i tarcie.

Czyszczenie i konserwacja: jak dbać o różne materiały krzeseł?

Skórzane fotele wymagają regularnego czyszczenia i impregnacji środkami przeznaczonymi do stosowania na meblach ze skóry naturalnej. Tkaninę myje się przy pomocy odkurzacza piorącego, który usunie nawet większe zabrudzenia. Porównanie materiałów krzeseł biurowych wyraźnie pokazuje przewagę ekoskóry – nie wymaga ona konserwacji, a jej czyszczenie jest proste i szybkie.

Znajomość najważniejszych zalet i wad popularnych obić foteli ergonomicznych biurowych to pierwszy krok do dokonania odpowiedniej decyzji zakupowej. Rodzaj materiału obiciowego krzesła biurowego możesz dopasować do swoich preferencji oraz do wystroju pomieszczenia.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl